‹ Prev
Next ›
Xstamper Spin 'N Stamp - Custom Message Stamp - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 50000 Impression(s) - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Product Name | Spin 'N Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Stamp holds three important business stamps in one holder. Move from stamp to stamp with a simple spin. Personalize with a message, signature, logo or artwork. Ideal for return addresses, company names, check endorsements, special messages and more. Great for business addresses or important messages. Stamps are pre-inked in either choice of red, black, blue, green or purple, and each dispenses 50,000 impressions before it needs to be re-inked. Offers an ergonomic handle design. Choose three insert styles. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Contact customer service to customize your stamp.
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: XSTPN40Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN60Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN53Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN51Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN49Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN32Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN30Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN28Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN26Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN24Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN22Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN20Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN16Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN12Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN05Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN04Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC34Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC18Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC12Currently out of Stock
Reviews
No Reviews