‹ Prev
Next ›
Business Source Transparent Plastic Clipboard - 9" x 12" Sheet Size - Plastic - Smoke - 1 Each
405 Stock Available
- Convenient writing surface for on-the-go
- Flat clip for space efficiency
- Screen-printed ruler in metric and Imperial along each side
- Pull-out tab for hanging
- Stylish design for a professional look
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Smoke |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 9" Width x 12" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Transparent Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.1" |
| Features | Low Profile Clip |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write without the use of a desk. Flat clip makes this durable, transparent plastic clipboard space-efficient and easy to use. Imprinted rulers on both sides of the clipboard have measurements in Imperial and metric. Clipboard includes a pullout tab for hanging.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV40308108 Stock Available
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254047 Stock Available
-
Product Code: SAU21612Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21611Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21610Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21609Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21608Currently out of Stock
-
Product Code: SAU21800Currently out of Stock
-
Product Code: SAU2160660 Stock Available
-
Product Code: SAU216055 Stock Available
-
Product Code: SAU2160422 Stock Available
-
Product Code: SAU2160346 Stock Available
-
Product Code: SAU2160261 Stock Available
-
Product Code: BAU6163446 Stock Available
-
Product Code: BAU616326 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311347 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Currently out of Stock
-
Product Code: BSN01869820 Stock Available
-
Product Code: BSN018681313 Stock Available
-
Product Code: BSN01867279 Stock Available
-
Product Code: BSN01866481 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD66 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD135 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD217 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD46 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD79 Stock Available
-
Product Code: BSN49266288 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8306352 Stock Available
-
Product Code: LEO89725Currently out of Stock
-
Product Code: SAU00439Currently out of Stock
-
Product Code: BAUTA161196 Stock Available
-
Product Code: BAU61624112 Stock Available
-
Product Code: OIC8301619 Stock Available
Reviews
No Reviews