‹ Prev
Next ›
Officemate Transparent Clipboard - 0.50" Clip Capacity - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Clear - 1 Each
19 Stock Available
- Perfect for traveling or on site needs.
- Has strong low profile metal clip.
- Hang hole.
- Provides a firm writing surface.
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Transparent Clipboard |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Features | Low Profile Clip |
| Assembly Required | No |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Depth | 0.5" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
This transparent clipboard provides a smooth writing surface when you're traveling, at the work site and more. Low-profile, metal clip is durably designed to hold papers in place while you write. Firm surface ensures your writing is legible. Sides feature ruler markings for quick measurements. Hang hole allows easy storage between uses.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571247 Stock Available
-
Product Code: OIC83100123 Stock Available
-
Product Code: BSN28554178 Stock Available
-
Product Code: SAU0571347 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD480 Stock Available
-
Product Code: BSN656372891 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD29 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX101 Stock Available
-
Product Code: BSN16508619 Stock Available
-
Product Code: OIC83219128 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311347 Stock Available
-
Product Code: UNV40306790 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Currently out of Stock
-
Product Code: BSN01870405 Stock Available
-
Product Code: BSN018691023 Stock Available
-
Product Code: BSN018681543 Stock Available
-
Product Code: BSN01867273 Stock Available
-
Product Code: BSN01866473 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD66 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD169 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD256 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD45 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD78 Stock Available
-
Product Code: BSN49266282 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8306352 Stock Available
-
Product Code: LEO89725Currently out of Stock
-
Product Code: SAU00439Currently out of Stock
-
Product Code: BAUTA161192 Stock Available
-
Product Code: BAU61624100 Stock Available
Reviews
No Reviews