‹ Prev
Next ›
Officemate Low-profile Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Green - 1 Each
52 Stock Available
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Color | Green |
| Board Material | Plastic |
| Assembly Required | No |
| Clip Material | Metal |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Country of Origin | China |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Name | Low-profile Clip Plastic Clipboard |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Recycled Content | 30% Plastic |
| Width | 9" |
| Height | 12.5" |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
For work site or school applications, this plastic clipboard comes with a strong, low-profile metal clip to grasp letter-size documents. Writing surface is smooth so writing on notes or filling out forms on-the-go is easy. Built-in, retractable, key hanging hole allows easy storage.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354012 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571245 Stock Available
-
Product Code: OIC83100120 Stock Available
-
Product Code: BSN28554116 Stock Available
-
Product Code: SAU0571346 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801456 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078002743 Stock Available
-
Product Code: SKU-300754619 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539290 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391550 Stock Available
-
Product Code: OIC8321971 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3045424267 Stock Available
-
Product Code: UNV40306778 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045415Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3154651381 Stock Available
-
Product Code: SKU-31546501000 Stock Available
-
Product Code: SKU-31546491535 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154648273 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154647472 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD62 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154272165 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154271255 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD45 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD78 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX21 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX1 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX78 Stock Available
-
Product Code: BSN49266280 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Currently out of Stock
-
Product Code: LEO89725Currently out of Stock
-
Product Code: SAU00439Currently out of Stock
-
Product Code: BAUTA1611114 Stock Available
-
Product Code: BAU61624100 Stock Available
-
Product Code: OIC8301619 Stock Available
Reviews
No Reviews