‹ Prev
Next ›
Compostion Book, 9-3/4"x7-1/2", 3/8" Rld, 100Shts, BK/Marble
330 Stock Available
- Help track student handwriting progress.
- Colorful, distinctive covers make it easy to find the grade level and ruling that you need.
- 100 sheets ruled front and back.
- Printed alphabet on inside front cover.
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 9.75" |
| Length | 0.1" |
| Features | Durable ~ Hard Cover |
| Manufacturer | Dixon Ticonderoga Company |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black Marble |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Pacon |
| Type | Notebook |
Description
Durable, hard cover, one-subject composition books are great for note taking and journaling. 3/8" wide ruled with red margin. Measures 9.75" x 7.5". Includes 100 sheets.
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-305909156 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Currently out of Stock
-
Product Code: SPR83255BD42 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD320 Stock Available
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-34882975 Stock Available
-
Product Code: MEA7204527 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV22000Currently out of Stock
-
Product Code: TOP6385937 Stock Available
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CS9 Stock Available
-
Product Code: SKU-348829554 Stock Available
-
Product Code: MEA05206170 Stock Available
Reviews
No Reviews