‹ Prev
Next ›
Mead 1 Subject Wide Ruled Spiral Notebook - 70 Sheets - 140 Pages - Spiral Bound - 3 Hole(s) - 10 1/2" x 8" - 10" x 8"0.5" - White Paper - Assorted Cover - Durable Cover, Bleed Resistant, Perforated, Spiral Lock, Lightweight - 4 / Pack
45 Stock Available
- Spiral binding for smooth page turning.
- Double-sided, ruled paper.
- Durable, coated paper cover.
- 3-hole punched to store in your favorite binder.
- Great for color coding by subject.
- Notebook spiral binding will not snag and resists uncoiling to keep your notes together.
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 70 |
| Product Name | 1 Subject Wide Ruled Spiral Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Assorted |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Features | Durable Cover ~ Bleed Resistant ~ Perforated ~ Spiral Lock ~ Lightweight |
| Length | 0.5" |
| Height | 10" |
Product Information
| Brand | Mead |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook features durable, coated covers to keep your notes protected all year long. Wide-ruled, high-quality paper resists ink bleed to help keep your writing legible. Neat sheet pages are perforated for clean, consistent removal. Spiral lock wire prevents the coil from snagging onto your clothing or backpack. 70-page, one-subject notebook is perfect for projects, classes, office meetings and more.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: UNV6641036 Stock Available
-
Product Code: UNV664004 Stock Available
-
Product Code: UNV66353261 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909156 Stock Available
-
Product Code: UNV66351110 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059087Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3045029697 Stock Available
-
Product Code: UNV20940Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30450261 Stock Available
-
Product Code: MEA450048972 Stock Available
-
Product Code: MEA84002956 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77461CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: PACPMMK37101DE40 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV22000Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30289241786 Stock Available
-
Product Code: SKU-30416834766 Stock Available
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: PACPMMK37106DECurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-3027433207 Stock Available
-
Product Code: SKU-30274321246 Stock Available
-
Product Code: ROA77333662 Stock Available
-
Product Code: ROA7730896 Stock Available
-
Product Code: ROA7726044 Stock Available
-
Product Code: ROA772291 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37106403 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37101330 Stock Available
Reviews
No Reviews