- Get the functionality you need with unprecedented, flexible configurations built to order; optimize your device to meet your business needs and your budget.
- Customize your print experience with cloud-connected HP Workpath apps; access personalized content and integrate paper and digital workflows.
- Get peak performance with scalable configurations delivering maximum productivity for robust printing needs.
- Fast print speeds to help you get everything done faster.
<
>
HP LaserJet Enterprise 5700dn Desktop Wireless Laser Printer - Color
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Power Source | AC Supply |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 2 |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 1200 x 1200 |
| Print Color Capability | Color |
| Product Color | White |
| USB Direct Printing | Yes |
| USB | Yes |
| Standard Input Media Capacity | 650 Sheets |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Form Factor | Desktop |
| Display Screen Type | CGD |
| Height | 18.5" |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Country of Origin | Japan |
| Depth | 30.3" |
| Width | 33.9" |
| Weight (Approximate) | 68.5 lb |
| Wireless Print Technology | Apple AirPrint ~ Mopria ~ HP ePrint |
| Product Line | LaserJet Enterprise |
| Product Model | 5700dn |
| Product Name | Color LaserJet Enterprise 5700dn Printer Series |
| Media Type | Plain Paper ~ Light Paper ~ Lightweight Paper ~ Bond Paper ~ Recycled Paper ~ Mid-weight Paper ~ Heavy Paper ~ Mid-weight Glossy Paper ~ Heavy Glossy Paper ~ Extra Heavy Paper ~ Extra Heavy Glossy Paper ~ Card Stock ~ Glossy Card Stock ~ Transparency ~ Color Paper ~ Label ~ Letterhead ~ Envelope ~ Preprinted Paper ~ Pre-punched Paper ~ Rough Paper ~ Opaque Film |
| Operating System Supported |
|
| Package Contents |
|
| Packaged Quantity | 1 Each |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Laser Printer |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
