‹ Prev
Next ›
Safco Half Round Receptacle - 12.50 gal Capacity - Half-round - 32.5" Height x 17.5" Width x 9" Depth - Steel, Rubber, Plastic - Black - 1 Each
1 Stock Available
- Configure two cans together or place them against the wall for high traffic areas.
- Decals included: Cans, Paper and Recycle.
- Includes three lids: slot, round and half-circle.
Product Details
General Information
| Capacity | 12.50 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 17.5" |
| Product Name | Half Round Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 9" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 32.5" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Half-round receptacle is perfect for use in high traffic areas, breakrooms, meeting spaces and collaboration areas. Configure two cans together or place them against the wall for high traffic areas. Includes decals: Cans, Paper and Recycle and three lids: slot, round and half-circle.
People who bought this also bought
-
Product Code: HLCHLSS08RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS03RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS01RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9925BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9924TNCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS08RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS03RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS01RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSC05G26Currently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSC01G09BCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSC01G09ACurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS05DROCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9941SSCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9372BLCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO58897CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO58884PLCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO588979 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9927BB5 Stock Available
-
Product Code: SAF9901RDCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9799BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9710BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9687SS1 Stock Available
-
Product Code: SAF9686SS1 Stock Available
-
Product Code: SAF9685SSCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9677NCCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9475BL12 Stock Available
-
Product Code: RCPST12EPLWH4 Stock Available
-
Product Code: RCPSO820PLBKCurrently out of Stock
-
Product Code: RCPS3ETBKPL4 Stock Available
-
Product Code: GJO588872 Stock Available
-
Product Code: GJO58885Currently out of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews