- Large capacity for high traffic areas.
- Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents.
- Plastic for durability.
<
>
Safco Plastic Step-on Waste Receptacle - 23 gal Capacity - Rectangular - 32.3" Height x 19.8" Width x 16.3" Depth - Plastic - Black - 1 Each
1 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 19.8" |
| Product Name | Plastic Step-on Waste Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 16.3" |
| Height | 32.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Large capacity for high traffic areas such as break rooms and gathering spaces. Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents. Plastic design for durability.
People who bought this also bought
-
Product Code: HLCHLSS16RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS13RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS13DFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS08RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS03RFRCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9925BLCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS16RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS13RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS08RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSS03RCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSC05G26Currently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSC01G09BCurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLSC01G09ACurrently out of Stock
-
Product Code: HLCHLS05DROCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9941SSCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9372BLCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO58897CT2 Stock Available
-
Product Code: GJO58884PLCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO5889719 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9934BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9927BB11 Stock Available
-
Product Code: SAF9922TN2 Stock Available
-
Product Code: SAF9922BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9902SSCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9901SSCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9901RDCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9799BLCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9710BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9687SS4 Stock Available
-
Product Code: SAF9686SS1 Stock Available
-
Product Code: SAF9685SS2 Stock Available
-
Product Code: SAF9677NCCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9639WHCurrently out of Stock
-
Product Code: SAF9639BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9475BL12 Stock Available
-
Product Code: SAF9474BL3 Stock Available
-
Product Code: RCPST24EPLWH4 Stock Available
-
Product Code: RCPST12EPLWH5 Stock Available
-
Product Code: RCPSO820PLBKCurrently out of Stock
-
Product Code: RCPSH12EPLSMCurrently out of Stock
-
Product Code: RCPS3ETBKPL4 Stock Available
-
Product Code: GJO58888Currently out of Stock
-
Product Code: GJO588878 Stock Available
-
Product Code: GJO588857 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews
