<
>
Saunders Brown Hardboard Clipboards - 1" Clip Capacity - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Spring Clip - Standard - Hardboard - Brown - 1 Each
519 Stock Available
Product Details
General Information
| Board Material | Hardboard |
| Product Color | Brown |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Recycled Content | 100% |
| Width | 9" |
| Product Name | Brown Hardboard Clipboards |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Clip Capacity | 1" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 0.1" |
| Manufacturer Website Address | http://www.saunders-usa.com |
| Manufacturer | Saunders Mfg. Co. Inc |
Product Information
| Brand | Saunders |
| Type | Clipboard |
Description
Hardboard clipboard is made from a high percentage of recycled and/or recovered material and is equipped with standard spring-action clip and built-in hanging hole. High-capacity clip securely holds a paper stack of up to 1". Clipboard is made of durable, 1/8" thick brown hardboard with smooth finish front and back.
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354041 Stock Available
-
Product Code: SAU2254021 Stock Available
-
Product Code: SAU215673 Stock Available
-
Product Code: SAU0571258 Stock Available
-
Product Code: SAU0571363 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD689 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX171 Stock Available
-
Product Code: OIC83219136 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: OIC8310364 Stock Available
-
Product Code: BSN28554221 Stock Available
-
Product Code: BSN656374140 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD36 Stock Available
-
Product Code: BSN1651967 Stock Available
-
Product Code: BSN165081037 Stock Available
-
Product Code: BSN16506476 Stock Available
-
Product Code: BSN0138253 Stock Available
Reviews
No Reviews
