‹ Prev
Next ›
Xstamper COPY Title Stamp - Message Stamp - COPY - 0.50" Impression Width x 1.63" Impression Length - 100000 Impression(s) - Blue - Recycled - 1 Each
3 Stock Available
- Pre-inked precision stamp.
- Laser-engraved micro-porous rubber plate.
- Retractable frame.
- Durable, re-inkable design.
- Up to 100,000 impressions on a single cartridge.
Product Details
General Information
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.63" |
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Color | Blue |
| Impression | COPY |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Product Name | COPY Title Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Japan |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
COPY Title Stamp is pre-inked for 50,000 impressions and re-inkable for 50,000 more, again and again. The laser-engraved rubber makes this stamp strong for many years of use. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Use Xstamper Refill Ink only to refill your stamp. Use of any other ink will void out the warranty.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV1015613 Stock Available
-
Product Code: UNV10060Currently out of Stock
-
Product Code: UNV1004919 Stock Available
-
Product Code: COS035605100 Stock Available
-
COSCO MAILED Message Stamp - Message Stamp - MAILED - 0.50" Impression Width - Red - Rubber - 1 EachProduct Code: COS0355865 Stock Available
-
Product Code: COS035580Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554421 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XST13605 Stock Available
-
Product Code: XST114182 Stock Available
-
Product Code: XST1140716 Stock Available
-
Product Code: XST1130Currently out of Stock
-
Product Code: XST111713 Stock Available
-
Product Code: XST1051Currently out of Stock
-
Product Code: TDT886419 Stock Available
-
Product Code: COS03560644 Stock Available
-
Product Code: COS0356015 Stock Available
-
Product Code: COS035587Currently out of Stock
-
Product Code: COS035585Currently out of Stock
-
Product Code: COS03558437 Stock Available
-
Product Code: COS03557716 Stock Available
-
Product Code: COS035575Currently out of Stock
-
Product Code: COS035572Currently out of Stock
-
Product Code: COS0355715 Stock Available
-
Product Code: COS035570Currently out of Stock
-
Product Code: COS0355418 Stock Available
-
Product Code: COS03553529 Stock Available
-
Product Code: COS03553262 Stock Available
-
Product Code: COS03552512 Stock Available
-
Product Code: COS03552311 Stock Available
-
Product Code: COS03552113 Stock Available
Reviews
No Reviews