‹ Prev
Next ›
Xstamper POSTED Title Stamp - Message Stamp - POSTED - 0.50" Impression Width x 1.63" Impression Length - 100000 Impression(s) - Red - Recycled - 1 Each
20 Stock Available
Product Details
General Information
| Impression Color | Red |
| Impression | POSTED |
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.63" |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | POSTED Title Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | Japan |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Red ink POSTED Title Stamp is pre-inked for 100,000 impressions and re-inkable for 100,000 more, again and again. Patented cellular inking process delivers clean, consistent impressions. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Pre-inked stamp contains a high percentage of recycled material.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV1015613 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053145Currently out of Stock
-
Product Code: UNV1004917 Stock Available
-
Product Code: COS03560598 Stock Available
-
Product Code: SKU-30139215 Stock Available
-
Product Code: COS035580Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554421 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XST13605 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312618 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312525 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312318 Stock Available
-
Product Code: XST1136337 Stock Available
-
Product Code: XST1130Currently out of Stock
-
Product Code: XST111714 Stock Available
-
Product Code: SKU-3043110Currently out of Stock
-
Product Code: COS03560642 Stock Available
-
Product Code: SKU-30139265 Stock Available
-
Product Code: COS035587Currently out of Stock
-
Product Code: COS035585Currently out of Stock
-
Product Code: COS03558437 Stock Available
-
Product Code: SKU-301391316 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013911Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3013908Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30139075 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013906Currently out of Stock
-
Product Code: COS0355418 Stock Available
-
Product Code: COS03553526 Stock Available
-
Product Code: COS03553261 Stock Available
-
Product Code: COS0355257 Stock Available
-
Product Code: COS03552311 Stock Available
-
Product Code: COS03552112 Stock Available
Reviews
No Reviews