‹ Prev
Next ›
Business Source Shatterproof Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Black - 1 Each
878 Stock Available
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Shatterproof Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Features | Smooth Writing ~ Shatter Proof |
| Length | 12.5" |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard features a shatterproof, high-impact plastic for long-lasting use in virtually any environment. Protective sheath helps you avoid paper damage to keep your papers intact. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Hang hole allows you to keep this clipboard in a convenient location for easy access as needed.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571247 Stock Available
-
Product Code: OIC83100123 Stock Available
-
Product Code: BSN28554178 Stock Available
-
Product Code: SAU0571347 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD481 Stock Available
-
Product Code: BSN656372897 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD29 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX101 Stock Available
-
Product Code: BSN16508619 Stock Available
-
Product Code: OIC83219133 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306790 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8321512 Stock Available
-
Product Code: BSN01863274 Stock Available
-
Product Code: BSN0186113 Stock Available
-
Product Code: BSN01860952 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX22 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX1 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX78 Stock Available
Reviews
No Reviews