‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
78 Stock Available
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Length | 12" |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571247 Stock Available
-
Product Code: OIC83100123 Stock Available
-
Product Code: BSN28554178 Stock Available
-
Product Code: SAU0571347 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD481 Stock Available
-
Product Code: BSN656372897 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD29 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX101 Stock Available
-
Product Code: BSN16508619 Stock Available
-
Product Code: OIC83219133 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306790 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8321512 Stock Available
-
Product Code: BSN01863274 Stock Available
-
Product Code: BSN0186113 Stock Available
-
Product Code: BSN01860952 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX22 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX1 Stock Available
-
Product Code: BSN49269878 Stock Available
-
Product Code: OIC8306352 Stock Available
Reviews
No Reviews