‹ Prev
Next ›
Business Source Landscape Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Silver - 1 Each
282 Stock Available
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Silver |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9.3" |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Length | 12.2" |
| Features | Smooth Writing |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571247 Stock Available
-
Product Code: OIC83100123 Stock Available
-
Product Code: BSN28554178 Stock Available
-
Product Code: SAU0571347 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD481 Stock Available
-
Product Code: BSN656372897 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD29 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX101 Stock Available
-
Product Code: BSN16508619 Stock Available
-
Product Code: OIC83219133 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311347 Stock Available
-
Product Code: UNV40306790 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Currently out of Stock
-
Product Code: BSN01870405 Stock Available
-
Product Code: BSN018691029 Stock Available
-
Product Code: BSN018681543 Stock Available
-
Product Code: BSN01867273 Stock Available
-
Product Code: BSN01866473 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD66 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD170 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD256 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD45 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD78 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8306352 Stock Available
-
Product Code: LEO89725Currently out of Stock
-
Product Code: SAU00439Currently out of Stock
-
Product Code: BAUTA161192 Stock Available
-
Product Code: BAU61624100 Stock Available
-
Product Code: OIC8301619 Stock Available
Reviews
No Reviews