‹ Prev
Next ›
Plastic Clipboard, Rubber Grip, 9"x1/2"x12-3/4", Neon Green
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Neon Green |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Rubber Grip Plastic Clipboards |
| Manufacturer Website Address | http://www.charlesleonard.com |
| Manufacturer | Charles Leonard, Inc |
| Features | Low Profile Clip |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.5" |
Product Information
| Brand | CLI |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard features a low-profile clip with a rubber grip to hold paper securely and a pullout hook for hanging. Handy, 12" rulers on the edges line both sides of the transparent clipboard. You can measure in inches with 1/16" graduations on one side and in centimeters on the other side. Letter-size clipboard is made of tough, durable injection-molded plastic with smooth edges.
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571250 Stock Available
-
Product Code: OIC83100123 Stock Available
-
Product Code: BSN28554191 Stock Available
-
Product Code: SAU0571347 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD493 Stock Available
-
Product Code: BSN656372966 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD31 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX105 Stock Available
-
Product Code: BSN16508643 Stock Available
-
Product Code: OIC83219145 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311347 Stock Available
-
Product Code: UNV40306790 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Currently out of Stock
-
Product Code: BSN01870405 Stock Available
-
Product Code: BSN01869813 Stock Available
-
Product Code: BSN018681404 Stock Available
-
Product Code: BSN01867273 Stock Available
-
Product Code: BSN01866475 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD66 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD134 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD232 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD45 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD78 Stock Available
-
Product Code: BSN49266282 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Currently out of Stock
-
Product Code: OIC8306352 Stock Available
-
Product Code: SAU00439Currently out of Stock
-
Product Code: BAUTA161196 Stock Available
-
Product Code: BAU61624112 Stock Available
-
Product Code: OIC8301619 Stock Available
Reviews
No Reviews