- Sold as an each - single composition book
- Dimensions: 9.75" x 7.5" 50 Sheets/100 Pages
- Hard cover composition notebook, center sewn with tape binding
- Unruled plain 15# white paper
- Made in the USA
<
>
Roaring Spring Unruled Hard Cover Composition Book
64 Stock Available
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Plain |
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Number of Sheets | 50 |
| Product Name | Unruled Hard Cover Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black Marble |
| Height | 0.25" |
| Length | 9.8" |
| Features | Hard Cover ~ Durable Cover ~ Class Schedule |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA97228CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77290CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA72456410 Stock Available
-
Product Code: PACPMMK37101DE40 Stock Available
-
Product Code: ROA77222256 Stock Available
-
Product Code: ROA77922174 Stock Available
-
Product Code: ROA77921133 Stock Available
-
Product Code: ROA77920226 Stock Available
-
Product Code: ROA77340288 Stock Available
-
Product Code: ROA77332286 Stock Available
-
Product Code: ROA77230227 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV22000Currently out of Stock
-
Product Code: UNV20930256 Stock Available
-
Product Code: TOP6397844 Stock Available
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77355CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CS9 Stock Available
-
Product Code: MEA7287375 Stock Available
-
Product Code: ROA13361Currently out of Stock
-
Product Code: ROA7750578 Stock Available
-
Product Code: ROA7750140 Stock Available
-
Product Code: ROA77475Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77920226 Stock Available
-
Product Code: ROA77340288 Stock Available
-
Product Code: ROA77333371 Stock Available
-
Product Code: ROA77332286 Stock Available
-
Product Code: ROA77308203 Stock Available
-
Product Code: ROA772293 Stock Available
-
Product Code: ROA7722770 Stock Available
Reviews
No Reviews
